Domovská stránka > Kontakty > Historie firmy

Historie firmy

Historie společnosti František Kessner - KOS – BioPlaneta

 
Společnost František Kessner-KOS vznikla v roce 1993 a zabývala se distribucí výrobků na bázi recyklovaného plastu se zaměřením na recyklaci a autodopravu, kterou jsme provozovali. Od roku 1994 nabízíme chráničky na kabely ze směsí recyklovaného plastu. Naši zákazníci byli telekomunikační a  železniční  společnosti. V roce 1998 jsme lisovali kelímky na bázi kukuřičného škrobu pro zahraniční klientelu, ale bohužel zájem vydržel jen jednu sezónu. V roce 2001 jsme se přestěhovali do nových prostor v areálu bývalého zemědělského družstva v Pileticích. V mezidobí jsme se zabývali recyklací,  sběrem a opětovným využitím telekomunikačních trubek z plastu  a použitých obalových materiálů.
Od roku 2002   nabízíme BioPlastové polotovary a granuláty pro výrobu BioPlastů. Rok 2004 byl pro naši firmu zlomový – Úřad průmyslového vlastnictví Praha se souhlasem Ministerstva zemědělství nám povolilo používat značku BioPlaneta, pod kterou jsme začali propagaci zdravého životního stylu, propagaci bioplastových obalů a z toho plynoucí využívání obnovitelných zdrojů. Každým rokem investujeme do reklamy, marketingu a propagace BioPlanety a jejich cílů.
Podzim roku 2005 nám přinesl první velký úspěch, což bylo spuštění výroby bioplastových pytlů na bioodpad a tašek a část  výroby šla  na  holandský trh. Od roku 2005 se také účastníme akcí v ČR např. Odpadové dny, Biostyl  atd.  kde jsme již stálým a žádaným vystavovatelem.
Od května roku 2008 vzniká nová společnost Green Planet Investment s.r.o., která bude zastřešovat BioPlanetu a všechny její systémy. V dnešní době jsme jediná firma zabývající se distribucí bioplastových obalů na český trh, ale naše hlavní síla je v našich systémech.
V dnešní době čítá tým BioPlanety kolem 20 členů z toho 5 stálých. Také se nám podařilo stát se partnerem několika základních škol a mnoha kulturních akcí, např. Open Air Festival Trutnov, Bio dožínky v Nenačovicích, Bio dožínky v Hradci Králové, Bio Jarmark Toulcův dvůr a další.

Kontaktujte nás

Jméno a příjmení
Telefonní číslo
E-mail
Dotaz
NEBOJTE SE,
ODPOVÍME!

Přečtěte si také

Bioplaneta

Newsletter

Newsletter
Přihlaste se k odběru informačních e-mailů
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva z Bioplanety. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.
© 2010  |  BIO PLANETA. Bio obaly, ekologické obaly.

právní ujednání    mapa stránek