Domovská stránka > EM technologie

EM technologie


CO JE EM?

TAJEMSTVÍ NAŠÍCH MIKROORGANISMŮ: EKOLOGICKÉ, EFEKTIVNÍ.

 
Asi před 30 lety, byla tato směs mikroorganismů vyvinuta na ostrově Okinawa (Japonsko), tato směs se ukázala být velkým přínosem v mnoha oblastech našeho života. Tato směs efektivních mikroorganismů byla označena jako EM a skládá se z různých druhů mikroorganismů, které byly shromážděny a přirozeně se pěstují.
 
Nejdůležitější mikroorganismy v EM jsou bakterie mléčného kvašení, kvasnice afotosyntetických bakterií.
 
Některé z těchto mikroorganismů byly dlouho známé v lékařských a potravinářského průmyslu a jsou velmi prospěšné pro člověka, zvířata (např. ovce, kozy, prasata, kravy ), rostliny, půdu a vody. Efektivní mikroorganismy nebyly geneticky modifikované. Po mnoho let, výzkum v Japonsku a dalších zemích opakovaně potvrdil úplnou nezávadnost a bezpečnost EM.
 

 

VLIV EFEKTIVNÍ MIKROORGANISMŮ  

EM ovlivňuje mikrobiální prostředí takovým způsobem, že se regenerační mikroorganismy stávají dominantními. To vytváří prostředí, ve kterém mikroorganismy hrají pozitivní roli v růstu rostlin, kvalitě a úrodnosti půdy pomocí fermentace.
 
EM najde využiti zejména v konvenčním zemědělství a u ekologických zemědělců. Použití EM může snížit náklady na hnojiva a snižovat zaplevelení. Vzhledem k tomu,  že Efektivní Mikroorganismy pracují převážně v anaerobní oblasti, jsou zvláště vhodné pro použití v místech, kde jsou problémy s rozkladem, vůní a zanášením.
Efektivní Mikroorganismy se používají v zemědělství, pěstování zeleniny, ovocnářství a vinařství. EM rovněž významně přispívá ke zlepšení kvality vody a snížení množství bahna v rybnících, biotopech a rybářských oblastech.
 

FUNKCE

CO EFEKTIVNÍ MIKROORGANISMY Dokažou?

  • EM urychlují transformaci organických látek a zkvalitňují rozklad organických materiálů .
  • EM oživují půdu a zvyšují úroveň aktivity organismů v půdě.
  • EM zlepšují prohřívání půdy a schopnost udržet vodu.
  • EM zrychluje klíčení a tvorbu kořenů.
  • EM čistí vodu
  • EM redukuje plyny, které jsou škodlivé pro životní prostředí.
  • EM redukuje nepříjemné pachy.
 
Efektivní Mikroorganismy mohou být použity ve všech oblastech života, kde se pracuje s organickými materiály, např. v domácnosti a zahradě, v biotopech a koupacích jezírkách, v chovu ryb, v chovu hospodářských zvířat (např. telata,ovcí, krav, prasat koní ),v zemědělství, v žumpách, v kompostárnách, v čistírnách odpadních vod, v průmyslu apod. - Efektivní Mikroorganismy mají mnoho různých funkcí.

Kontaktujte nás

Jméno a příjmení
Telefonní číslo
E-mail
Dotaz
NEBOJTE SE,
ODPOVÍME!

Přečtěte si také

Bioplaneta

Newsletter

Newsletter
Přihlaste se k odběru informačních e-mailů
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva z Bioplanety. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.
© 2010  |  BIO PLANETA. Bio obaly, ekologické obaly.

právní ujednání    mapa stránek